Nowości

Obalając dietetyczne mity

Zdrowe odżywianie to jeden z wiodących tematów we współczesnej debacie publicznej. Powszechnie wiadomo, że bez świadomego podejścia do jedzenia nie uda się zadbać o formę, odporność czy samopoczucie. Problem w tym, że w świecie tak zwanych zdrowych produktów i co bardziej pomysłowych diet panuje spory chaos informacyjny. Niektóre krążące w obiegu dane na ich temat nawet się wykluczają. I co ma z tym zrobić zwykły człowiek? Ktoś bez pogłębionej wiedzy z zakresu dietetyki, ale za to z dojmującą potrzebą zadbania o zdrowie własne oraz swoich bliskich? Pierwszym krokiem może być sięgnięcie po książkę Zakłamane jedzenie. Obalamy mity zdrowego odżywiania. Hanna Stolińska dzieli się tam z czytelnikami wiedzą na temat:

  • żywieniowych stereotypów,
  • popularnych diet,
  • racjonalnego wybierania produktów spożywczych.

Nie takie złe jedzenie

W pewnym momencie jedzenie zaczęto postrzegać jako źródło wielu problemów człowieka. Zamiast wzmacniać osłabiało, a do tego przekładało się na nieestetyczny wygląd. W dzisiejszym świecie ten ostatni stanowi priorytet, więc naturalną koleją losu wydawało się wykluczenie, a przynajmniej znaczące ograniczenie roli jedzenia w życiu. Książki takie jak ta autorstwa Hanny Stolińskiej pozwalają zyskać rozsądny dystans. Pokazują, że otyłości czy złemu samopoczuciu winne są nie tyle produkty cieszące się złą sławą, co często brak umiaru. Co więcej, aby zadbać o zdrowie nie trzeba sięgać wyłącznie po wyroby z określonymi certyfikatami. Wystarczy jeść różnorodnie i unikać bezwartościowych produktów. Co ciekawe, w gronie tych ostatnich znajdują się także popularne składniki znanych diet czy chętnie stosowane zamienniki tradycyjnych wyrobów.

Rozsądek przede wszystkim

Zakłamane jedzenie. Obalamy mity zdrowego odżywiania z www.taniaksiazka.pl można polecić osobom, mającym już na swoim koncie niejedną próbę odchudzania. Zawarte tam wskazówki być może pozwolą opracować smaczny i zdrowy jadłospis, którego wdrożenie pomoże też w walce o wymarzoną sylwetkę. Hanna Stolińska przedstawiła temat zdrowego odżywiania w sposób wszechstronny. To doskonała lektura dla wszystkich tych, którzy dopiero zamierzają wziąć się za siebie. Przyjemną niespodzianką będzie dla nich zapewne wiadomość, że troska o zdrowie i zgrabną figurę nie musi iść w parze z wieloma żywieniowymi wyrzeczeniami. Wystarczy sięgać po wartościowe i sprawdzone produkty, unikając tych promowanych, ale jednocześnie pozbawionych substancji odżywczych. W żywieniu rozsądek ma kluczowe znaczenie i jest podstawą każdego trwałego sukcesu.

Książka zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com